1825Y6300561KXT
Mfr.Part #
1825Y6300561KXT
Description
CAP CER 560PF 630V X7R 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
560pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y6300561KXT
Knowles Syfer 1825Y6300561KXT
FlexiCap™ 560pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300561KXT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1825Y6300561KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm