1825Y6300560KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y6300560KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 56PF 630V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Voltage - Rated :
630V
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
56pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
1825Y6300560KCT
Knowles Syfer 1825Y6300560KCT
FlexiCap™ 56pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300560KCT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
1825Y6300560KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm