1825Y6300560FCR
Mfr.Part #
1825Y6300560FCR
Description
CAP CER 56PF 630V C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Capacitance :
56pF
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
1825Y6300560FCR
Knowles Syfer 1825Y6300560FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 56pF