1825Y6300472JXT
Mfr.Part #
1825Y6300472JXT
Description
CAP CER 4700PF 630V X7R 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
4700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y6300472JXT
Knowles Syfer 1825Y6300472JXT
FlexiCap™ 4700pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300472JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y6300472JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm