1825Y6300470FCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y6300470FCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 630V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
47pF
Published :
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
630V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1825Y6300470FCR
Knowles Syfer 1825Y6300470FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 47pF