1825Y6300392FCT
Mfr.Part #
1825Y6300392FCT
Description
CAP CER 3900PF 630V C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
3900pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y6300392FCT
Knowles Syfer 1825Y6300392FCT
FlexiCap™ 3900pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300392FCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1825Y6300392FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm