1825Y6300390FCR
Mfr.Part #
1825Y6300390FCR
Description
CAP CER 39PF 630V C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
39pF
Voltage - Rated :
630V
Published :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y6300390FCR
Knowles Syfer 1825Y6300390FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 39pF