1825Y6300332JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y6300332JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 630V X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
3300pF
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
1825Y6300332JXT
Knowles Syfer 1825Y6300332JXT
FlexiCap™ 3300pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300332JXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y6300332JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm