1825Y6300332FCT
Mfr.Part #
1825Y6300332FCT
Description
CAP CER 3300PF 630V C0G/NP0 1825
Ceramic Capacitors
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
1825Y6300332FCT
Knowles Syfer 1825Y6300332FCT
FlexiCap™ 3300pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300332FCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y6300332FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm