1825Y6300331JXT
Mfr.Part #
1825Y6300331JXT
Description
CAP CER 330PF 630V X7R 1825
Capacitance :
330pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±5%
Datasheets
1825Y6300331JXT
Knowles Syfer 1825Y6300331JXT
FlexiCap™ 330pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300331JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y6300331JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm