1825Y6300331JCT
Mfr.Part #
1825Y6300331JCT
Description
CAP CER 330PF 630V C0G/NP0 1825
Capacitance :
330pF
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y6300331JCT
Knowles Syfer 1825Y6300331JCT
FlexiCap™ 330pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300331JCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1825Y6300331JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm