1825Y6300330GCT
Mfr.Part #
1825Y6300330GCT
Description
CAP CER 33PF 630V C0G/NP0 1825
Capacitance :
33pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
1825Y6300330GCT
Knowles Syfer 1825Y6300330GCT
FlexiCap™ 33pF 630V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300330GCT Overview
A 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1825Y6300330GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm