1825Y6300272FCT
Mfr.Part #
1825Y6300272FCT
Description
CAP CER 2700PF 630V C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
ROHS3 Compliant
Published :
Capacitance :
2700pF
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y6300272FCT
Knowles Syfer 1825Y6300272FCT
FlexiCap™ 2700pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300272FCT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
1825Y6300272FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm