1825Y6300271JXR
Mfr.Part #
1825Y6300271JXR
Description
CAP CER 270PF 630V X7R 1825
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
270pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y6300271JXR
Knowles Syfer 1825Y6300271JXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±5% 270pF