1825Y6300221KCT
Mfr.Part #
1825Y6300221KCT
Description
CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
1825Y6300221KCT
Knowles Syfer 1825Y6300221KCT
FlexiCap™ 220pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300221KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y6300221KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm