1825Y6300220FCT
Mfr.Part #
1825Y6300220FCT
Description
CAP CER 22PF 630V C0G/NP0 1825
1825 (4564 metric)
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
22pF
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y6300220FCT
Knowles Syfer 1825Y6300220FCT
FlexiCap™ 22pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300220FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y6300220FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm