1825Y6300122JXT
Mfr.Part #
1825Y6300122JXT
Description
CAP CER 1200PF 630V X7R 1825
Capacitance :
1200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±5%
Datasheets
1825Y6300122JXT
Knowles Syfer 1825Y6300122JXT
FlexiCap™ 1200pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300122JXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y6300122JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm