1825Y6300122GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y6300122GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 630V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
630V
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
1200pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
1825Y6300122GCT
Knowles Syfer 1825Y6300122GCT
FlexiCap™ 1200pF 630V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300122GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y6300122GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm