1825Y6300121JCT
Mfr.Part #
1825Y6300121JCT
Description
CAP CER 120PF 630V C0G/NP0 1825
Capacitance :
120pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
1825Y6300121JCT
Knowles Syfer 1825Y6300121JCT
FlexiCap™ 120pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300121JCT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
1825Y6300121JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm