1825Y6300102FCR
Mfr.Part #
1825Y6300102FCR
Description
CAP CER 1000PF 630V C0G/NP0 1825
Surface Mount, MLCC
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1825Y6300102FCR
Knowles Syfer 1825Y6300102FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 1000pF