1825Y5K00561MXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y5K00561MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 560PF 5KV X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
560pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1825Y5K00561MXR
Knowles Syfer 1825Y5K00561MXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±20% 560pF