1825Y5K00331KXT
Mfr.Part #
1825Y5K00331KXT
Description
CAP CER 330PF 5KV X7R 1825
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
330pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y5K00331KXT
Knowles Syfer 1825Y5K00331KXT
FlexiCap™ 330pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5K00331KXT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1825Y5K00331KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm