1825Y5K00271GCT
Mfr.Part #
1825Y5K00271GCT
Description
CAP CER 270PF 5KV C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
270pF
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±2%
Datasheets
1825Y5K00271GCT
Knowles Syfer 1825Y5K00271GCT
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±2% 270pF