1825Y5K00180FCT
Mfr.Part #
1825Y5K00180FCT
Description
CAP CER 18PF 5KV C0G/NP0 1825
Boardflex Sensitive
Published :
Capacitance :
18pF
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y5K00180FCT
Knowles Syfer 1825Y5K00180FCT
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 18pF