1825Y5K00152MXT
Mfr.Part #
1825Y5K00152MXT
Description
CAP CER 1500PF 5KV X7R 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1500pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1825Y5K00152MXT
Knowles Syfer 1825Y5K00152MXT
FlexiCap™ 1500pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5K00152MXT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1825Y5K00152MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm