1825Y5K00151FCT
Mfr.Part #
1825Y5K00151FCT
Description
CAP CER 150PF 5KV C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Capacitance :
150pF
Tolerance :
±1%
Datasheets
1825Y5K00151FCT
Knowles Syfer 1825Y5K00151FCT
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 150pF