1825Y5K00150KCT
Mfr.Part #
1825Y5K00150KCT
Description
CAP CER 15PF 5KV C0G/NP0 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
15pF
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
1825Y5K00150KCT
Knowles Syfer 1825Y5K00150KCT
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±10% 15pF