1825Y5K00100FCT
Mfr.Part #
1825Y5K00100FCT
Description
CAP CER 10PF 5KV C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Capacitance :
10pF
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y5K00100FCT
Knowles Syfer 1825Y5K00100FCT
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 10pF