1825Y5000820FCR
Mfr.Part #
1825Y5000820FCR
Description
CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±1%
Published :
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
82pF
Datasheets
1825Y5000820FCR
Knowles Syfer 1825Y5000820FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 82pF