1825Y5000683MXR
Mfr.Part #
1825Y5000683MXR
Description
CAP CER 0.068UF 500V X7R 1825
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.068μF
Tolerance :
±20%
Datasheets
1825Y5000683MXR
Knowles Syfer 1825Y5000683MXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±20% 0.068muF