1825Y5000683KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y5000683KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.068UF 500V X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
0.068μF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y5000683KXT
Knowles Syfer 1825Y5000683KXT
FlexiCap™ 0.068μF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000683KXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y5000683KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm