1825Y5000682GCR
Mfr.Part #
1825Y5000682GCR
Description
CAP CER 6800PF 500V C0G/NP0 1825
Capacitance :
6800pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y5000682GCR
Knowles Syfer 1825Y5000682GCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±2% 6800pF