1825Y5000564JXR
Mfr.Part #
1825Y5000564JXR
Description
CAP CER 0.56UF 500V X7R 1825
Capacitance :
0.56μF
Tolerance :
±5%
Tape and Reel (TR)
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1825Y5000564JXR
Knowles Syfer 1825Y5000564JXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±5% 0.56muF