1825Y5000562JCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y5000562JCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5600PF 500V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
5600pF
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1825Y5000562JCR
Knowles Syfer 1825Y5000562JCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±5% 5600pF