1825Y5000562FCR
Mfr.Part #
1825Y5000562FCR
Description
CAP CER 5600PF 500V C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
FlexiCap™
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
5600pF
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1825Y5000562FCR
Knowles Syfer 1825Y5000562FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 5600pF