1825Y5000473JXT
Mfr.Part #
1825Y5000473JXT
Description
CAP CER 0.047UF 500V X7R 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
0.047µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y5000473JXT
Knowles Syfer 1825Y5000473JXT
FlexiCap™ 0.047μF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000473JXT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1825Y5000473JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm