1825Y5000471KCR
Mfr.Part #
1825Y5000471KCR
Description
CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
470pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y5000471KCR
Knowles Syfer 1825Y5000471KCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±10% 470pF