1825Y5000471JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y5000471JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 500V X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
470pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
1825Y5000471JXT
Knowles Syfer 1825Y5000471JXT
FlexiCap™ 470pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000471JXT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1825Y5000471JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm