1825Y5000393MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y5000393MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.039UF 500V X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
0.039µF
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
500V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Datasheets
1825Y5000393MXT
Knowles Syfer 1825Y5000393MXT
FlexiCap™ 0.039μF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000393MXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y5000393MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm