1825Y5000392FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y5000392FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 500V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3900pF
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1825Y5000392FCT
Knowles Syfer 1825Y5000392FCT
FlexiCap™ 3900pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000392FCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1825Y5000392FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm