1825Y5000334MXT
Mfr.Part #
1825Y5000334MXT
Description
CAP CER 0.33UF 500V X7R 1825
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
0.33μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y5000334MXT
Knowles Syfer 1825Y5000334MXT
FlexiCap™ 0.33μF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000334MXT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1825Y5000334MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm