1825Y5000332KXT
Mfr.Part #
1825Y5000332KXT
Description
CAP CER 3300PF 500V X7R 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
3300pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y5000332KXT
Knowles Syfer 1825Y5000332KXT
FlexiCap™ 3300pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000332KXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1825Y5000332KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm