1825Y5000332KCR
Mfr.Part #
1825Y5000332KCR
Description
CAP CER 3300PF 500V C0G/NP0 1825
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±10%
Datasheets
1825Y5000332KCR
Knowles Syfer 1825Y5000332KCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±10% 3300pF