1825Y5000332FCR
Mfr.Part #
1825Y5000332FCR
Description
CAP CER 3300PF 500V C0G/NP0 1825
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y5000332FCR
Knowles Syfer 1825Y5000332FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 3300pF