1825Y5000331KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y5000331KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 500V X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
330pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
500V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1825Y5000331KXT
Knowles Syfer 1825Y5000331KXT
FlexiCap™ 330pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000331KXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y5000331KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm