1825Y5000331JXR
Mfr.Part #
1825Y5000331JXR
Description
CAP CER 330PF 500V X7R 1825
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
330pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y5000331JXR
Knowles Syfer 1825Y5000331JXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±5% 330pF