1825Y5000330JCT
Mfr.Part #
1825Y5000330JCT
Description
CAP CER 33PF 500V C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
33pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y5000330JCT
Knowles Syfer 1825Y5000330JCT
FlexiCap™ 33pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000330JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y5000330JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm