1825Y5000330FCT
Mfr.Part #
1825Y5000330FCT
Description
CAP CER 33PF 500V C0G/NP0 1825
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Capacitance :
33pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y5000330FCT
Knowles Syfer 1825Y5000330FCT
FlexiCap™ 33pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000330FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y5000330FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm