1825Y5000272MXT
Mfr.Part #
1825Y5000272MXT
Description
CAP CER 2700PF 500V X7R 1825
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
2700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y5000272MXT
Knowles Syfer 1825Y5000272MXT
FlexiCap™ 2700pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000272MXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y5000272MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm