1825Y5000272JXT
Mfr.Part #
1825Y5000272JXT
Description
CAP CER 2700PF 500V X7R 1825
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
2700pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y5000272JXT
Knowles Syfer 1825Y5000272JXT
FlexiCap™ 2700pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000272JXT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1825Y5000272JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm